top of page

 

Hakkında

trendsSoul 2009 yılında Özlem Devrim ve Ayhan Devrim tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildi. Kurucular web sitelerinde, takip ettikleri hakemli dergiler ile üniversite basın bültenlerinde duyurulan bilimsel ve teknolojik makaleleri ve sanatsal kaynaklardaki endüstriyel tasarım ürünlerini, birincil kaynaklarını vererek yayınlamaya başladılar. Internet ortamında kaynaksız ve hatta kulaktan kulağa dolaşır durumdaki bilgiler arasında zaman kaybeden araştırmacıları, akademik yayın yapmak isteyen öğretim görevlileri ile öğrencileri temel hedef kitlesi olarak seçen trendsSoul blog, yayın ilkesinden asla taviz vermeden, bu hizmetine devam ediyor.

 

2015 yılında patent tescili yapılan,  2016 yılında profesyonel anlamda "trendsSoul Tasarım ve Trend Danışmanlık" ünvanı ile piyasaya çıkan trendsSoul

aynı zamanda "applied futurism" hizmeti de vermektedir. 

 

trendsSoul kurucularından Özlem Devrim, Türkiye'de "trendler" konusunda akademik tez yazan ilk kişidir. Profesyonel iş hayatında endüstriyel tasarım danışmanlığı ve global trend araştırmalarının yanı sıra birçok yarışma ile projelerde jüri ve danışma kurulu üyelikleri yaptı/yapıyor. Anadolu Üniversitesi ve Doğuş Üniversitelerinde proje ve tasarım derslerinde yıllarca yarı zamanlı öğretmenlik yapan Devrim,  üniversite ile sanayi arasında köprü olacak birçok Sanayi-Üniversite İşbirliği projelerine de danışman koordinatör olarak imza attı.  Devrim, çeşitli web siteleri ile dergilerde güzel sanatlar, tasarım felsefesi, yerel ve global trendler ile predictive futurism (olası geleceklerin farklı öngörüleri) gibi çok geniş bir yelpazede makaleler yazıyor.

 

 

 

bottom of page